DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

Ciekawostki

What Our Clients Say!

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż obowiązkowa akcja walki ze szkodnikami – szczurami jest corocznie ogłaszana przez Prezydenta danego Miasta, bądź Gminy.

Gdy osa wyjmuje żądło, wydziela specyficzny zapach, który jest dla innych os "zaproszeniem" do ataku.

Agresje osy, poznaje się po jej głowie. Im więcej, na niej czarnych punkcików, tym osa bardziej agresywna - wg. dr Elizabeth Tibbetts z University of Michigan.

Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu i brudu, wlej do sedesu puszkę napoju gazowanego. Po godzinie wyszoruj i spłucz.

Zmiękczenie tkanin, zabicie bakterii, zapobieganie elektryzowaniu się ubrań. Tyle korzyści płynie z dodania jednej szklanki octu do pojemnika na płyn do płukania podczas prania.

Przesiąkniętego dymem garnituru nie trzeba oddawać do prania. Wlej szklankę octu do bardzo gorącej wody w wannie. Powieś odzież nad wanną i zamknij drzwi do łazienki. Po kilku godzinach zapach powinien zniknąć.

Ochrona przed pchłami i kleszczami. Nalej do butelki ze spryskiwaczem octu i wody w różnych proporcjach. Popryskaj zwierzę i rozetrzyj po całej sierści. Możesz mieć kłopot z zastosowaniem tej metody u kota, gdyż bardzo nie lubią zapachu octu.

Wybielacz podobnie jak amoniak, świetnie nadaje się do usuwania pleśni w domu i na dworze. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie można ich stosować jednocześnie.

Wyczyść zakurzone wnętrze samochodu, używając niewielkiej ilości olejku do kąpieli. Wetrzyj go miękką szmatką w siedzenie, deskę rozdzielczą, podłokietniki i inne powierzchnie, a następnie wypoleruj. Twój samochód stanie się w ten sposób nie tylko czysty, ale także będzie przyjemnie pachniał.

Mrówki nie znoszą octu. Skutecznie można je odstraszyć robiąc roztwór octu i wody w proporcji na 1:1, a następnie opryskać miejsca gdzie się występują.

Ślimaki lubią piwo. Gdy w ogrodzie panoszy się ich plaga wystaw na noc plastikowe naczynie wypełnione piwem. Ślimaki wpadną w pułapkę i nie wydostaną się. Wystarczy je wyłapać i zutylizować.

Olejek lawendowy ma właściwości dezynfekujące. Zmieszaj 20 kropel olejku z litrem wody, a następnie spryskaj miejsce, które chcesz wydezynfekować.

W celu odstraszenia komarów i much natrzyj olejkiem eukaliptusowym nadgarstki rąk i kostki nóg.

Kreta z ogrodu można odstraszyć rozrzucając wśród trawy zmiażdżony polski czosnek.

Roztwór 12 kropel sosnowego olejku eterycznego z ½ łyżeczką denaturatu i 2 szklankami wody działa dezynfekująco.

Doskonały środek do czyszczenia i dezynfekcji stołów oraz lad można zrobić z octu i wody utlenionej. Polej powierzchnię wodą utlenioną, a następnie spryskaj równomierną warstwą octu. Wytrzyj do sucha.

Wyciąg z mięty z dodatkiem spirytusu lub wódki skutecznie odstraszy osy lub szerszenie z twojego balkonu, parapetu czy kuchni.

Jeżeli w łazience pojawią się małe srebrzyste rybiki (lubiące wilgoć) rozsyp na nakrętkach ze słoików mieszaninę cukru pudru i boraksu (z apteki) w proporcji 1:1.