DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

FAQ

– „Moja babcia, u której mieszkam z małą córeczką, karmi gołębie na balkonie. Czy może to stanowić zagrożenie dla dziecka?”

Obrzeżek gołębi to groźny pasożyt atakujący ptactwo, ale zdarzają się ataki również na ludzi. Kiedy obrzeżki nie mają dostępu do gołębi, które np. zostały wypłoszone z pomieszczeń, bądź w danym pomieszczeniu następuje remont, obrzeżki przechodzą na ciało człowieka – szczególnie nocą. Medycynie znane są przypadki śmiertelne po ukąszeniach obrzeżków. Obrzeżki mogą rozprzestrzeniać się po całym obiekcie poprzez otwory wentylacyjne, szpary w ścianach, pod parapetami, progami, w szczelinach ścian, mebli, podłóg. Przypuszcza się, że te pasożyty mogą przyczyniać się do takich schorzeń, jak:  wirusowe kleszczowe zapalenie mózgu, borelioza,  salmoneloza.

 

 –   „Co robić, aby odstraszyć gołębie od siadania na parapecie?”

Przede wszystkim, należy ograniczy potencjalne miejsca ich bytowania za pomocą siatek lub kolców. Należy też pamiętać aby szkodnik nie był dokarmiany. Jeżeli problem nie ustaje, w celu odstraszenia ptaków,  opryskaj miejsca ich przesiadywania  popularnym środkiem WD-40.

 

– „Rano, gdy wchodzę do łazienki, widzę uciekające srebrzyste robaczki. Co to może być i jak to zwalczyć?”

Małe, srebrne robaczki to rybiki. Szkodnik lubiący ciemne i wilgotne miejsca, takie jak toaleta. Żywią się papierem, skrobią oraz resztkami pożywienia czyli czymś czego w łazience jest pod dostatkiem.  Jeżeli pojawią się  w twoim mieszkaniu możesz z nimi walczyć. Rozsyp na nakrętkach ze słoików mieszaninę cukru pudru i boraksu (z apteki) w proporcji 1:1. Szkodnik powinien szybko zniknąć.

 

– „Jak odstraszyć kreta z ogrodu?”

Barierą praktycznie nie do przejścia jest dla kreta specjalna metalowa siatka o małych oczkach. Wystarczy ją osadzić podczas zagospodarowania ogródka, następnie zasypać 10-cio centymetrową warstwą ziemi i zasiać trawę.
Skutecznym sposobem na pozbycie się kreta jest także posadzenie roślin, które swoim zapachem, bądź wydzielanymi substancjami, zniechęcają kreta do podążania właśnie tą drogą. Takimi roślinami są czosnek, bazylia, aksamitka, żywotnik, czarny bez, czy komosa. Warto także umieścić w korytarzach szkodnikach ząbki czosnku lub kulki gorczycy.

 

– „Mieszkam na 5 piętrze, a mimo to latają osy. Nie widzę kokonu! Nie mogę otworzyć okna. Jak je odstraszyć?”

Wyciąg roślin wraz z alkoholem, który ułatwi parowanie, przelej do butelki  z rozpylaczem i opryskaj miejsce gdzie pojawiają się szkodniki. Jako domowa pułapka może służyć pojemnik z octem jabłkowym przysłonięty folią z dziurkami. Pułapka ta zwabi owady, jednocześnie nie pozwalając im się uwolnić. Gdy zlokalizujesz gniazdo, najlepiej wezwij profesjonalny zakład DDD który bezpiecznie i skutecznie zwalczy szkodnika.

 

– „Moja starsza córka przyniosła kotka od koleżanki, a ja spodziewam się dziecka. Słyszałam, że koty stanowią zagrożenie. Czy to prawda?”

Toksoplazmoza Choroba wywoływana jest przez niepozornego pierwotniaka – Toxoplasma gondii, mającego niezwykle złożony cykl rozwojowy. Jedynym żywicielem ostatecznym w naszej szerokości geograficznej jest kot. Objawy to gorączka, objawy grypopodobne, obrzęk węzłów chłonnych, dolegliwości stawowe, stany pozapalne narządów zajętych przez chorobę, a także zapalenie mózgu i opon mózgowych. W przypadku podejrzenia wystąpienia tej choroby niezwłocznie należy udać się do lekarza.

 

– „Jak wyzbierać plagę ślimaków?”

Pierwszym skutecznym krokiem jest zbieranie osobników warto w godzinach wieczornych wyłożyć mokre szmaty, kawałki wykładziny, czy też wilgotne deski na podwórku, dzięki czemu zwabimy je w jedno miejsce i rano będziemy mogli je zebrać. Przywabić ślimaki mogą również kawałki warzyw i owoców.

Kolejnym dobrym sposobem jest umieszczenie w naszym ogrodzie słoików z piwem, które jest bardzo lubiane przez ślimaki, które po prostu do nich wpadną.

 

– „Mój synek jest alergikiem, a ponadto po ukąszeniu komarów mocno się drapie. Czy istnieje jakiś naturalny odstraszacz komarów?”

Naturalnym środkiem odstraszającym komary są olejki miętowe i pomarańczowe. Natarcie odsłoniętych  części ciała skutecznie zniechęci owady do atakowania. Ponad to rośliny takie jak: Surmia bignoniowa, Kocimiętka Faassena, Plectranthus skutecznie odstraszają komary.

 

 – „Mam mrówki w ogrodzie. Specjalnie mi nie przeszkadzają, jednak pomału rozsadzają mi płytki chodnikowe przy wejściu do domu. Jak je zniechęcić do tego miejsca?”

 Mrówki w ogrodzie to prawdziwe utrapienie dla każdego ogrodnika ale także i zagrożenie dla dzieci. Jest kilka skutecznych, naturalnych, metod usunięcia mrówek z naszej posesji. Przede wszystkim na szlaku wędrówek mrówek możesz rozłożyć liście pomidora, ich zapach skutecznie odstrasza nieproszonych gości. Również tymianek, lawenda, majeranek, czy mięta swoim zapachem odstraszają te owady.

Mrówki z ogrodu same się wyniosą, gdy rozsypujesz przyprawy o mocnym zapachu np. mielony czarny pieprz, zmielone goździki czy gorczycę. Zwykła mąka zmieszana z przyprawami potęguje działanie odstraszające.

 

– „Czy są naturalne sposoby odstraszania kleszczy?”.

Wysmarowanie ciała olejkiem eterycznym na bazie tymianku, szałwii lub goździków skutecznie zniechęci kleszcza do kontaktu z naszą skórą. Jednak wychodząc na spacery w zalesione miejsca powinniśmy być ostrożni a po powrocie do domu uważnie sprawdzić swoje ciało.

 

– Jak należy przygotować się do zabiegu zwalczania prusaków w mieszkaniu ?

Przede wszystkim schować z kuchni nieopakowaną żywność, jak owoce, warzywa. Blaty stołów powinny być dostępne. Produkty spożywcze przechowywać w słoikach, lub plastikowych torebkach. Zaleca się uporządkować porozrzucane ubrania, bieliznę. Wystarczy schować do szafy. Zwykle podczas oprysku wodnym roztworem środka biobójczego należy opryskać miejsca bytowania szkodników, jak listwy przypodłogowe, otoczenie zlewu, miejsce przechowywania kosza na śmieci. Po zabiegu należy opuścić mieszkanie na około dwie godziny, gdyż niektórzy lokatorzy mogą być uczuleni na stosowane substancje. Dla szczególnie wrażliwych, ze skłonnością do alergii-  osób firma dezynsekcyjna może zastosować preparat w formie żelu, który jest mniej kłopotliwy dla lokatorów i mniej uciążliwy a równie skuteczny…