DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

Myszy

Myszy domowe (Mus musculus) to szkodnik które czynią więcej szkód niż szczury.  Rozróżnianie także myszy: polną, która  posiada ciemny pasek na grzbiecie,  zaroślową posiadającą żółto brązowe ubarwienie i leśną o długości do 13 cm, która może  chodzić po drzewach.

Szczur

Występowanie

W okresie letnim spotyka się je głównie na polach. Po żniwach, jesienią szkodniki przenoszą się do zabudowań domowych. Mało deszczy i łagodna zima, sprzyja rozmnażaniu się tego gatunku. Szkodnik spotykany w całej Europie.

Rozwój

Myszy żyją średnio ok. półtora roku, podczas którego samice przechodzą ciążę ok. 7-8 razy. Ciąża jest krótka, trwa
ok. 21 dni. Zdolność płciową uzyskują po 2-3 miesiącach. Gryzonie te żyją gromadnie, są wszystkożerne, a ich nory znajdują się najczęściej 20 – 30 cm pod ziemią.

Pożywienie

Nasiona i owoce drzew oraz owady.

Zagrożenia

Największym zagrożeniem dla człowieka jest nadgryziona i zanieczyszczona żywność oraz wydalane odchody który ma silny i nieprzyjemny zapach.

Zwalczanie

W walce z myszami najważniejsza jest profilaktyka, nie należy dopuścić do rozplenienia się szkodnika w naszym domu. Kot domowy, nie przekarmiany, jest skutecznym sposobem walki z tymi gryzoniami. Ponad to rozmieszczanie trutek gdzie zauważono myszy skutecznie pomoże je zwalczyć.

Wszystkie szkodniki.