DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

Skórki

Skorki – owady charakteryzujące się ciałem wydłużonym i silnie spłaszczonym osiągającym do 20 mm długości. Większość tych owadów charakteryzuje się przysadkami rylcowymi umieszczonymi na końcu odwłoka, stąd ich potoczna nazwa „szczypawki”. Pełnią funkcję obronną, jak również pomocniczą przy kopulacji i rozwijaniu skrzydeł. Skorek pospolity to gatunek wyjątkowo wszędobylski, rozprzestrzeniony przez człowieka niemal na całym świecie. Możemy się na niego natknąć w lasach oraz na łąkach, ale znacznie częściej widuje się go chociażby w przydomowych ogródkach, na działkach, a nawet w domach.

Zagrożenia

· Jeśli skorek zadomowi się w ogrodzie zacznie się żywic pręcikami i słupkami kwiatów co może doprowadzić do obumierania roślin i braku zapylenia nowych.

· W domu owad ten może zanieczyścić naszą żywność swoimi odchodami.

Profilaktyka

· Skorek najczęściej dostaje się do domu przez otwarte okna lub drzwi, tak więc zaleca się montaż moskitiery.

· Należy dbać by w domu nie było wilgoci, szczególnie w kątach i pod meblami, ciemne wilgotne miejsca to idealna kryjówka dla skorka.

· Gdy suszymy pranie na dworze, przed jego wniesieniem do domu, należy je dobrze wytrzepać i sprawdzić czy w środku nie ma żadnego owada.

· Resztki jedzenia pozostawione w domu z pewnością przyciągną owada tak, więc starajmy się je sprzątać.

Domowe sposoby

· Między kwiatami można ustawić doniczkę wypełnioną sianem, która będzie zwabiać owady i zadziała jak pułapka bez wyjścia i po jakimś czasie należy opróżnić doniczkę ze złapanych owadów.

· W przypadku licznego ataku owadów zaleca się użycie środka chemicznego oraz kontakt z profesjonalną firmą DDD.