DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

Czy zauważyłeś zapadniętą kostkę brukową?


Często nie zdajemy sobie sprawy z prostych rzeczy. Zapadająca się kostka brukowa na terenie posesji, uchybienia przy wykończeniach prac remontowych, czy dziury w trawniku przy kanalizacji zazwyczaj są mylone z „normalnymi uchybieniami”, a nie koniecznie z działaniem szkodników. W każdym przypadku jak to w życiu bywa – jest różnie. Czasami rzeczywiście mamy do czynienia z „partactwem budowlanym”, niestety w większości przypadków takie obrazy świadczą o bytowaniu gryzoni (szczury, myszy, nornice). Uszkodzenia, dziury, wyrwy czy zapadnięcia występujące w bezpośrednim sąsiedztwie studzienek występują za sprawą aktywności szczurów, które żyjąc w kanalizacji, próbują się przedostać do „naszego świata”. Ubytki występujące przy elewacji budynku takie jak widoczne dziury, sypiący się styropian czy inne materiały ocieplenia elewacji świadczą o tym, że szczury mają się dobrze.


W takich przypadkach należy przystąpić do deratyzacji tereny, na którym stwierdzono aktywność szczurów.


Przeszkolona ekipa DDD zainstaluje stacje deratyzacyjne wraz z preparatem gryzoniobójczym, będzie prowadzić regularne przeglądy stacji, uzupełniać pobrane przez gryzonie preparaty oraz, co najważniejsze wyda zalecenia korygujące, aby problem gryzoni więcej nie powrócił.

Przykładowa interwencja deratyzacyjna


Pamiętaj, nie lekceważ problemu.
Szybka reakcja pozwoli uniknąć nieprzyjemności, zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szczurach, kliknij tutaj.

bałagan biuletyn deratyzacja dezynfekcja dezynsekcja dom dziury firma gołąb gryzek karaluchy kleszcz koty kret kuna mole mrówki muchy mysz nieprzyjemny zapach nornica nory ogrodzenie ogród osa owady ozonowanie pająki pasożyty pchły prusaki smród sprzątanie szczur szczury szerszeń Szkodniki szkodniki drewna trawa trawnik urządzenia wszy ziemia zwalczanie myszy zwalczanie szczurów