DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

Oswobodzenie od OS!

Zauważyłeś/aś w swoim otoczeniu wzmożoną aktywność os? Są agresywne, przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu? Nie ma chwili do stracenia – reaguj!

Osy są bardzo powszechnym problemem sezonu letniego. Z uwagi na swoje drobne rozmiary nie potrzebują wiele miejsca, aby uwić sobie gniazdko. Rodzaje miejsc ich gnieżdżenia są różne, jednak można wskazać najpopularniejsze z nich. Najbardziej narażone na ich działalność są: przestrzenie obiektów pokrytych blaszanym pokryciem dachowym, spody parapetów, okolice rynien, niewielkie dziury w elewacjach i wiele innych. Nie jest to jednak regułą, ponieważ znajdujemy także gniazda chociażby w ziemnych szczelinach. Jednym z pierwszych kroków ich zwalczania jest zlokalizowanie zagrożenia, dlatego niezbędne jest w miarę systematyczna lustracja przestrzeni wokół nas oraz naszego dobytku.

Cenna uwaga! Pszczoła po użądleniu traci żądło i w krótkim czasie po tym umiera. Co innego osa – zachowuje żądło i „zdolności bojowe”!

W pełni rozumiemy uzasadnione ludzkie obawy przed użądleniem os czy szerszeni, dlatego kompleksowo zwalczamy gniazda tych owadów. Zakres wykonywanych usług zawsze dostosowujemy do bieżącej sytuacji, po konsultacjach z lokatorami czy osobami zgłaszającymi. Staramy się likwidować zagrożenie na bieżąco, gdyż w tym przypadku niepotrzebna zwłoka może być nieprzyjemna w skutkach.

Jeżeli problem dotyczy też Ciebie, zadzwoń do nas, pomożemy!

Tel: 601414133
Tel: 322551889

przykład niepozornego gniazda os ( w miejscu gdzie pręt dotyka ziemi)
Przykład niepozornego miejsca gniazda os – w miejscu gdzie pręt dotyka ziemi

Jednak jak mówi porzekadło: „diabeł tkwi w szczegółach”. Niejednokrotnie zdarza się, że owady które obserwujemy w naszym otoczeniu wcale nie są osami, a na przykład pszczołami. Warto zwracać na to uwagę – osy mają bardziej wyraziste barwy (np. żółto-czarne), mają bardziej smukłe i połyskujące odwłoki. Natomiast pszczoły są dużo bardziej przyjazne: są nieco mniejsze, bardziej stonowane barwy podchodzące pod pomarańczowy, włochate odwłoki. Ponadto pszczoły zazwyczaj nie są nami zainteresowane. W przypadku znalezienia gniazda pszczół najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie okolicznego pszczelarza, który pomoże zabezpieczyć gniazdo.

bakterie bałagan biuletyn deratyzacja dezodoryzacja dezynfekcja dezynsekcja dom dziury firma gołąb gołębie gryzek kanalizacja kleszcz komary kret mrówki muchy mysz nieprzyjemny zapach nory obrzeżek gołębi ogród osa osy owady pasożyty pchły pszczoły roztocza rynny smród sprzątanie szczur szczury Szkodniki szkodniki drewna szkody urządzenie zalanie zalanie piwnicy ziemia zwalczanie myszy zwalczanie szczurów