DEZYNFEKCJA
DEZYNSEKCJA
DERATYZACJA
Go to Top

Gdy wiosna przychodzi, wracają szkodniki.

Pierwszą oznaką wiosennych szkodników w ogrodzie jest aktywność larwy chrząszcza. Chrząszcz składa jaja w ziemi. W maju z jaj wykłuwają się larwy, które wyrządzają szkody pod powierzchnią ziemi, poprzez niszczenie korzeni i pędów młodych roślin. Najbardziej widocznym objawem aktywności tego szkodnika są żółte płaty trawy. O skutecznych sposobach zwalczania tych szkodników można przeczytać w TYM artykule na naszej stronie.

Drugą oznaką wiosennych szkodników są widoczne na trawnikach kopce kreta i karczownika. Kret robi duże kopce z tunelami pod ziemią karczownik zaś płaskie z tunelami dochodzącymi z boku. Oba te szkodniki wyrządzają podobne szkody. Krety są pod ochrona tak więc nie można ich zwalczać inwazyjnie. Należy stosować mechaniczne odstraszacze, sadzić  rośliny o przykrym dla nich zapachu lub zabezpieczyć odpowiednio ogród stosując siatkę przed zakładaniem trawnika. Więcej na temat walki z kretem można przeczytać TUTAJ.

Kolejnymi szkodnikami naszych ogrodów są myszy, norniki. Gdy na dworze zrobi się cieplej i gryzonie wylęgną na pola i ogrody mogą zniszczyć uprawy i rośliny ogrodowe poprzez ogryzanie ich kory, zjadanie korzeni i pędów. O tym jak z nimi walczyć można przeczytać TUTAJ.